Menu

Whatsapp 0532 238 21 71

0212 543 63 88

Facebook

Twitter

Search
 

Tüketici Hukuku

“Özgürlük ve hukuk ikiz kızkardeşlerdir. Özgürlük sadece sağlam bir düzen içinde gerçekleşebilir. Özgürlüğü korumak ve yıkıldığı yerde yeniden inşa etmek, özgürlük aşıklarının ilk görevidir.

– Frederich Ebert

a

TÜKETİCİ HUKUKU

TÜKETİCİ HUKUKU

 

Tüketicilerin ekonomik çıkarlarının yanı sıra sağlığını ve güvenliğini korumak adına ve yine tüketicinin zararlarını karşılamak, bunu da yasal çerçeve doğrultusunda gerçekleştirmek adına düzenlemelerde bulunan hukuk birimidir. Koruyucu ve eğitici politikaların oluşturulmasında ve kişilerin buna teşvik edilmesinde önemli bir paya sahiptir.

 

 

Kutupyıldız ve Gülşen Hukuk Bürosu olarak biz, kamu yararına uygun olarak tüketicinin sağlık ve güvenliği ile ekonomik çıkarlarını koruma hedefiyle, tüketicinin zararlarını tazmin edici, çevresel tehlikelerden korunmasını sağlayıcı, tüketiciyi aydınlatıcı ve bilinçlendirici önlemler almayı amaçlamaktayız.

 

 

Başta, “sağlık hizmeti veren kuruluşlar” ve de “güzellik ve estetik amaçlı hizmet veren kuruluşlar” ile tüketici arasındaki uyuşmazlıklar olmak üzere, Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanun kapsamına giren tüm konu ve ihtilaflarda, uzman avukat kadromuzla hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.

 

 

Müvekkillerimize bu kapsamda verdiğimiz başlıca hizmetlerimiz;

 

 

  • Alım Satım Sözleşmeleri
  • Ayıplı mal ve hizmetten kaynaklı hukuki uyuşmazlıklar konusunda danışmanlık ve avukatlık hizmeti verilmesi,
  • Tüketici Mahkemeleri ve Tüketici Hakem heyetlerinde görülen uyuşmazlıklar konusunda ve avukatlık hizmeti verilmesi,
  • Tüketici şikayetlerinin diğer tüm resmi merciler nezdinde takip ve sonuçlandırılması,
  • Gazete ve Dergi gibi Süreli Yayınlarda Yayımlanan Reklamların, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Reklam Kurulu İlke ve Kararları’na Uygun Şekilde Hazırlanması Bakımından Destek Hizmeti Sunulmasıdır.

Kutupyıldız & Gülşen Hukuk Bürosu